Technologie a materiály

Výroba a šití z kůže, koženky, nylonu, polyesterových tkanin, molitanu, pěn, plastů a gumy.

Technologie a výrobní stroje

  • Řezání textilních a podobných materiálů na papírenské řezačce
  • Vysekávání dílů mostovým výsekovým lisem z kůže, umělé kůže, gumy, měkkých plastů, aj.
  • Vysokofrekvenční svařování plastů a jiných podobných materiálů
  • Lepení, nýtování a další způsoby spojování materiálů
  • Povrchové úpravy a zdobení materiálů: slepotisk (je ražba vtlačením loga do kůže či koženky pomocí štočku ze slitiny kovů), sítotisk (je tisk loga jedné či více barev na téměř jakýkoli materiál pomocí síta), zlatotisk, stříbrotisk, aj. (je ražba přes folii pomocí štočku ze slitiny kovů).
  • Těžké šití kůže a jiných materiálů na jedno a dvoujehlových průmyslových šicích strojích Dürkopp ADLER, PFAFF, MINERVA, JUKI
  • Jemné šití textilních materiálů na průmyslových šicích strojích SIRUBA

Materiály

Přírodní, pravá kůže

Materiál živočišného původu - vepřová, hovězí nebo jiná kůže. Povrchové úpravy nabízejí rozmanitost barev, designů a síly materiálu. Výrobky z těchto materiálů jsou příjemné na dotek, prezentují image majitele a při vhodné péči a ošetřování slouží uživateli velmi dlouhou dobu.

Syntetická kůže

Materiál nazývaný jako umělá kůže nebo koženka je vyrobený ze syntetických materiálů v kombinaci textilu, který může být vyroben nejen z umělých vláken, ale také na bázi přírodních materiálů. Obvykle je složen ze dvou vrstev, spodní základ je textilní a horní vrstva je z PVC nebo PUR. Horní vrstva je upravena do žádaného designu a vzhledu. Existuje množství úprav podle požadavků zákazníka (nehořlavost, biokompatibilita, aj). Oblíbený materiál nenáročný na údržbu.

Polyesterová tkanina

Textilie z polyesterového vlákna je obvykle na rubové straně opatřena zátěrem. Takto upravený textil je nepromokavý a díky své univerzálnosti má všestranné použití především při výrobě batohů, sportovních tašek, kabel, brašen a různých pouzder. Polyesterové tkaniny jsou nenáročné na ošetřování.

Pěna – výplň – molitan

Používáme různé druhy polyuretanových pěn tradičně nazývaných molitan. Podle účelu použití se pěny člení podle tloušťky, gramáže a stlačitelnosti. Na speciální výrobky lze použít pěny certifikované pro daný požadavek. Pěnový polyethylen drží tvar a dokáže ochránit před nárazem.

Kašírovaná nebo laminovaná pěna

Kombinace textilu a polyuretanových pěnových vrstev, kdy se za pomocí plamene nanáší textil na pěnu. Vzniklý celistvý materiál se používá především pro vnitřní polstrování.

Guma a plastové hmoty

Fólie a pásy různého složení zpracováváme vysekáváním, vysokofrekvenčním svařováním a dalšími druhy spojování.

DUP - družstvo

Řemenovská 1999
393 01 Pelhřimov
Česká Republika
info@dup.cz

DUP Nový Rychnov

Nový Rychnov 9
394 04 Nový Rychnov
Česká Republika
kovo@dup.cz

Pivovar Poutník

Pivovarská 856
393 01 Pelhřimov
Česká Republika
pojezdny@pivovarpoutnik.cz

E-shop