Home >DUP >Historie DUP >Historie DUP

Historie DUP

Tradice a současnost

DUP – družstvo bylo založeno v Pelhřimově v červenci 1945 a zaměřilo se na výrobu nástrojů a souprav péče o tělo a proto již v roce 1949 začalo budovat v Novém Rychnově - malém městysu nedaleko Pelhřimova – továrnu na výrobku nůžek, kleští, štipek, pinzet, pilníčků a dalších instrumentů pro manikúru a pedikúru. 

Zavádění této výroby v DUPu se účastnil německý nožíř Anton Fritz, který se v Čechách oženil a založil rodinu. Anton Fritz se vyučil nožířem v Solingenu, německém městě v Severním Porýní-Vestfálsku, které je vyhlášené svou nožířskou tradicí sahající až do hlubokého středověku.
Spojením zkušeností Antona Fritze ze Solingenu s řemeslným fortelem českých dělníků vznikla výroba nástrojů, které se svojí kvalitou vyrovnaly těm ze Solingenu, ale cenově byly a jsou přístupné českým zákazníkům. Již v roce 1955 zahájil DUP export do zahraničí, takže se výrobky se s logem DUP – stylizovaným lipovým lístkem – staly známými ve všech zemích střední a východní Evropy. Na těchto trzích se DUP postupně stal největším výrobcem nástrojů pro manikúru a pedikúru a tyto produkty prodává nejen individuálně ale také v soupravách a obalech z kůže, umělé kůže i plastu.
Postupně začal DUP KOVO využívat svoje technologické vybavení i pro kooperace ve výrobě malých kovových dílců pro klienty v elektrotechnickém, automobilovém a jiném průmyslu, kterým nabízí přesný střih, lisování, kalení, niklování, CNC obrábění, omílání, elektroerozivní obrábění, tepelné zpracování, drátový program a výrobu nástrojů na přesný střih.

Dotazník

Máte na nás nějaký dotaz mebo chcete poptat produkt?

Neváhejte se na nás obrátit.
Vaše požadavky zpracováváme každý pracovní den!

Zobraz modal okno validace
Jméno a příjmení: *
E-mail: *
Doplňující informace:
* - Takto označené položky je nutné vyplnit