Home >O nás >O nás

O nás

V roce 1945 byla v Pelhřimově založena firma s názvem DUP – družstvo uměleckého průmyslu. Jako první výrobky DUP vyráběl drobné dřevěné dózy, hračky a loutky, ale záhy přešel na výrobu kožené a textilní galanterie, zejména na kosmetické soupravy pro péči o tělo. Vzhledem k velkému zájmu o tyto výrobky byla v roce 1949 zahájena výroba vlastních kovových nástrojů pro manikúru a pedikúru a DUP se postupně stal největším výrobcem kosmetických, manikúrních a pedikúrních souprav a obchodních kufrů v tehdejším Československu.

Svoji produkci začal DUP od poloviny 50. let 20. století také exportovat, takže se výrobky s logem DUP – stylizovaným lipovým lístkem – staly známými ve všech zemích střední a východní Evropy.

Po roce 1990 musely být výroba i obchodní vztahy přizpůsobeny novým podmínkám a DUP začal rozvíjet výrobní kooperace v dalších oborech a navázal obchodní vztahy se zákazníky v zemích Evropské unie i mimo ni. V roce 2001 provedl DUP akvizici pelhřimovského pivovaru a rozšířil tak své výrobní aktivity i na pivovarnictví.

Dnes je DUP výrobní družstvo s přibližně 130 zaměstnanci, které podniká v několika oborech.

Divize KOVO v Novém Rychnově je tradičním výrobcem nůžek, pinzet, pilníčků a další nástrojů používaných pro manikúru a pedikúru. Výrobní technologie kovovýroby jako jsou přesný střih, lisování, tepelné zpracování, galvanické pokovování a další jsou rovněž využívány pro kooperační výrobu menších kovových dílů pro zákazníky v mnoha výrobních oborech.

Divize GALA v Pelhřimově šije pouzdra, obaly, koženou a textilní galanterii pro různé účely podle potřeby zákazníků. Vedle tradiční výroby kufrů a manikúrních souprav dodává také různé výrobky a šité díly pro automobilový, nábytkářský, zdravotnický a rehabilitační průmysl.

Divize PIVO zahrnuje Pivovar POUTNÍK Pelhřimov, který vaří a tradičním způsobem připravuje spodně kvašené pivo plzeňského typu, které dodává do restaurací a obchodů v České republice, vyváží na Slovensko a do dalších zemí.